1. Week 43of the BladeForums.com Year of Giveaways is live! Enter to win a Spyderco C243PBK Edela + Misc Prize Pack

Click here to enter the drawing for your chance to win a Spyderco Endela + Misc Prize Pack , Bladeforums.com swag or memberships!
    Be sure to read the rules before entering, and help us decide next week's giveaway by hitting the poll in that thread!

Entries will close at 11:59PM Saturday, Oct 26 ; winners will be drawn on Sunday @ 5pm on our Youtube Channel: TheRealBladeForums. Bonus prizes will be given during the livestream!

Questions? Comments? Post in the discussion thread here
  2. Week 42 drawing for the BladeForums.com 20th Anniversary Year of Giveaways live stream, going on from 5-6PM eastern!!
    Tune in to our YouTube Channel, http://www.youtube.com/TheRealBladeforums, we'll be drawing winners for BladeForums.com merchandise & the grand prize:
    an Kizer Vanguard V4516A1 Domin Folding Knife & Ka-Bar Dozier Folding Hunter , along with BladeForums branded gear!

Additional prize(s) will be awarded to people in the livestream chat, so watch for your chance to win bonus prize(s)

Just a friendly reminder: If you get banned, you don't get a refund.

Discussion in 'Tech Support, General Q&A, Site Feedback & More' started by Spark, Feb 1, 2012.

1. bhyde

bhyde UNNECESSARY EVIL Staff Member Super Mod Moderator Platinum Member

Mar 19, 2002
    Вы не можете рекламировать без надлежащего членства.
    К сожалению, это прежде всего англоговорящий форум. Я не уверен, что членство будет очень хорошо для вас из-за языкового барьера.

KingMC likes this.
  2. narwa-18

narwa-18

12
    Jan 7, 2018
    Это не такая и проблема. Есть онлайн переводчики и смысл понимаю того что пишут на форуме. Понятно, что лучше знать английский язык, но увы. Другое дело, если вы против. Как же идут обсуждения по точилке Профиль с 2016 года? С переводчиком мне все понятно о чем идут обсуждения. Вы мне лучше напишите, какой минимальный должен быть взнос для членства на форуме, чтобы вести нормальное общение и иметь минимальные права? Чтобы мог тему свою открыть, аватар установить и вести переписку. Хочу продвигать свои станки по заточке ножей. Я не посредник по станкам, их изготовляю сам лично.
    P.S. Надеюсь на вашу поддержку и заранее благодарен.

3. narwa-18

narwa-18

12
    Jan 7, 2018
    Bhyde, вы мне написали, что моя тема была перенесена на другой форум. На какой? Просто не совсем понятно, эта тема была с января месяца и ни кому она не мешала, а тут вдруг запрет. Почему сразу не сообщили мне об этом, в чем причина? Так же были показаны мои станки и ни кому эта тема не мешала. Может нельзя указывать адрес сайта? Мне не совсем понятно честно. Я с вами не выясняю отношения поймите меня правильно. Не хочу нарушать правила форума, но предпочитаю ясность.

Last edited: Jun 20, 2018

Share This Page